ÚvodPánské hodinkySporttestery

Garmin Fenix 5 S Sapphire Rose Gold Optic, White band s GPS

Garmin Fenix 5 S Sapphire Rose Gold Optic, White band s GPS

010-01685-17

Určení (pro koho)Dámské
ZnačkaGarmin
V prodeji odříjen 2017
Vodotěsnost100M / 10ATM (plavání)
Hmotnost67 g (lehké)
Záruka2 roky (24 měsíců)
Autorizovaný prodejce
Garmin Fenix 5 S Sapphire Rose Gold Optic, White band s GPS
Prodej tohoto produktu byl již ukončen

Představujeme Vám hodinky Garmin Fenix 5 S Sapphire Rose Gold Optic, White band s GPS

Luxusní chytré multisportovní GPS hodinky Garmin Fenix 5S Sapphire Rose Gold Optic, White band (010-01685-17) jsou vybaveny integrovaným optickým snímačem tepu a GPS.

Jedná se svou velikostí o nejmenší model z nové řady všestranných multisportovních GPS hodinek, s elegantním vzhledem, s ještě snadněji vyměnitelnými řemínky a celou řadou nových nebo vylepšených funkcí.

 

 • GPS / GLONASS, výškoměr, barometr, kompas, teploměr, 3-osý kompas, gyroskop
 • integrovaný optický snímač srdečního tepu
 • barevný, skvěle čitelný a zároveň úsporný Chroma displej s vysokým rozlišením
 • safírové sklíčko odolné proti poškrábání
 • nové QuickFit™ řemínky pro rychlou a snadnou výměnu bez použití jakýchkoliv nástrojů
 • multisportovní hodinky (lyže, běh, plavání, kolo, navigace)
 • odolné pouzdro (vlákny vyztužený polymer) a ocelová luneta
 • voděodolnost 10 ATM
 • Bluetooth®, Wi-Fi®, (SMS,hovory, emaily..), ANT+
 • barevný displej Garmin Chroma Display™ s vysokým rozlišením
 • Podpora Connect IQ
 • smart notifikace z mobilního telefonu
 • možnost personalizace vzhledů prostřednictvím Connect IQ a Face-it aplikace
 • monitorování denní aktivity a spánku
 • STRAVA segmenty
 • Group Track pro sledování pozice členů ve skupině

 

Obsah balení:

 • Fenix 5S Sapphire Rose Gold Optic s bílým řemínkem
 • A/C adapter + napájecí a datový kabel
 • český manuál

 

Fenix5 jsou prémiové multisportovní GPS hodinky vhodné pro sportovce, vyznavače outdooru i pro běžné nošení, díky snadné změně vzhledu prostřednictvím jednoduše vyměnitelných řemínků se systémem uchycení QuickFit™ vhodné pro jakoukoliv příležitost či společenskou událost. Oproti předchozí generaci přichází nové fénix se třemi různými variantami vzhledu a velikosti samotného těla hodinek.

Recenze GARMIN FENIX 5S GOLDTONE SAPPHIRE SE SEMIŠOVÝM PÁSKEM


Vaše oblíbené sportovní aktivity naplno

S těmito sportovními hodinkami se můžete oddávat vašim oblíbeným sportům ať jste kdekoliv. Díky dostupnosti mnoha sprotovních režimů a vysoce citlivému GPS, se budete moci naplno věnovat vašim oblíbeným sportovním aktivitám, ať jste kdekoliv.

garmin-fenix-5-beh


Zobrazení vaší denní aktivity

Máte rádi pohyb a chcete pro své zdraví udělat maximum? Díky dostupnému monitoru denních aktivit si můžete jednoduše zobrazit váš aktivní pohyb, a je jedno zda jste se vydali na horskou túru, aktivní pochod, nebo na projížďku s kočárkem po městě či procházku do lesoparku. Jednoduše si nastavíte cílový počet kroků na den, a na displeji můžete sledovat jak dosažený počet kroků, ušlou vzdálenost nebo vyšlá patra, a zda jste vašeho cíle dosáhli. Kromě toho se také zobrazí aktivně i pasivně spálené kalorie. Pokud odpočíváte delší dobu než je obvyklé, pak se na displeji zobrazí upozornění, abyste pokračovali ve své oblíbeném aktivním pohybu. Možné je také vaše výsledky zobrazit na chytrém telefonu přes aplikaci Garmin Connect™, a sledovat jak se zlepšujete, popřípadě také vyhodnotit s přáteli.


Zpracování a vzhled

Tato novinka přináší kromě nových funkcí také nový vzhled, který si oblíbíte. Konstruktéři vsadili na špičkovou technologii umožňující sledovat zlepšující se výkon, a to všechno ve velmi působivém provedení vzhledu a precizně zpracovanými detaily.

Pouzdro je na svrchní straně osazeno ocelovou lunetou (s PVD ochrannou vrstvou), tlačítky a zadním víkem, ve kterém je vsazeno čidlo pro měření srdečního tepu na zápěstí. K dispozici jsou také funkce profily aktivit, výkonnostní metriky a zobrazení průběžného stavu při tréninku.


Tréninkové funkce

Garmin Fenix 5S disponují pokročilou technologií, a patří v dané velikosti mezi nejlépe vybavené sportovní hodinky současnosti. V nabídce mají široký výčet tréninkových aktivit s jednoduchým nastavením a ovládáním, které je intuitivní a na displeji se zobrazí pouze relevantní ukazatele konkrétního sportovního režimu.

Optický snímač tepu vyhodnotí váš srdeční tep a doporučí dobu k regeneraci organismu, vyhodnotí také hodnotu VO2 max (pouze s hrudním pásem) a další ukazatele k dosažení lepších výsledků.


Sportovní aktivity:

plavání
integrované snímače snímají plavecké aktivity, které jsou následně vyhodnoceny. Plaveckým výkonům se můžete oddávat ve volné přírodě nebo v uzavřeném bazénu. Po nastavení režimu uvnitř (nutné nastavit délku bazénu) nebo venku (lokalizace GPS) je měřena uplavaná vzdálenost, zobrazí SWOLF hodnotu, efektivitu plavání, počet záběrů a rozpoznají plavecký styl pro každou délku bazénu.

běžky a sjezdové lyžování
pro nadšence zimních sportů jsou k dispozici aktivity běžky nebo sjezdové lyžování, a jsou přitom díky vestavěnému barometru zaznamenávány pouze jízdy, a ne přesuny po vleku nebo lanovce. Na displeji jsou zobrazeny skutečně ujeté vzdálenosti, maximální a průměrnou rychlost, nebo dosažený výškový rozdíl sestupu.


Outdoorové využití
S těmito hodinkami pro vás nebude žádná trasa překážkou, vaše aktivity budou zaznamenávány s vysokou přesností díky citlivému GPS, při orientaci můžete využít také tříosý elektronický kompas, barometrický výškoměr, teploměr a mnoho dalších funkcí. Při zapnutém GPS je výdrž baterie až 20 hodin. Při změně tlaku vás upozorní na přicházející bouřku.

 


Různé aplikace a pozadí displeje garmin-fenix5-background

Své hodinky Fenix 5S si můžete libovolně přizpůsobit pomocí dostupných aplikací, které jsou ke stažení zdarma z Connect IQ obchodě. Změňte si pozadí svého displeje, přidávejte datová pole nebo získejte aplikace a widgety.

Garmin neustále pracuje s předními společnostmi a vývojáři, které přidávají ještě větší hodnotu vašeho vašim multisportovním hodinkám, a je možné tak nabídnout mnoho dalších aplikací a rozšíření, které vám umožní vaše hodinky Fenix 5S přizpůsobit vašemu životnímu stylu ve více směrech, než kdy jindy.


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

Tři velikosti

Hodinky fenix5 se vyrábějí ve třech velikostech. Největší fenix5X jsou dělány v osvědčeném designu a velikosti, na který jste zvyklí již z předchozí třetí generace těchto hodinek, s průměrem 51mm. Klasické fenix5 nabízejí podobný vzhled, avšak kompaktnější rozměry s průměrem 47mm. A nejmenší fenix5S přináší nový elegantní design a svými rozměry jsou ideální i pro menší dámské zápěstí, májí průměr 42mm.

Optický snímač srdečního tepu
Integrovaný optický snímač srdečního tepu, umístěný na spodní straně hodinek, měří váš tep přímo ze zápěstí a monitoruje jej 24 hodin denně, aniž by nějak omezoval vaše pohodlí.

Displej s vysokým rozlišením
Nový barevný Chroma displej, optimalizovaný pro sportovní a outdoorové aktivity, nabízí perfektní čitelnost i na přímém slunečním světle a vysoké rozlišení 218x218 u fenix5S. K dispozici je i odstupňovaná intenzita podsvícení.

Mapy
Garmin Fenix5S jsou vybaveny pouze slepou mapou, a nemají podpooru topografických map, není možné přidat body zájmu.

QuickFit™ řemínky
Nově řešené uchycení řemínků QuickFit™ umožňoje jejich rychlou výměnu během okamžiku a to bez nutnosti použití jakéhokoliv nástroje, jednoduše stisknete pojistku a řemínek odepnete a stejným způsobem jej nacvaknete zpět. Provedení pojistky navíc vylučuje nechtěné či samovolné odepnutí řemínku, nemusíte se tak obávat ztráty hodinek.
Řemínky pro fenix5S jsou v šířce 20mm. Na výběr je z mnoha barev a materiálů, od sportovnějších silikonových, přes kožené či semišové až po kovové (z nerez oceli). Máte tak možnost pro každou příležitost či společenskou událost zvolit nejvhodnější typ řemínku.

Aplikace třetích stran
Garmin neustále prohlubuje spolupráci s vývojáři předních společností, aby tak díky propojení s jejich aplikacemi nabídl další přidanou hodnotu svých produktů. U fenix5 je nově přidaná podpora např. pro STRAVA segmenty, aplikaci UBER nebo AccuWeather.

Pokročilé tréninkové funkce
Nově přidané funkce Training Effect 2.0, Training Status a Training Load umožňují atletům trénovat více efektivně, a být lépe informováni o svém skutečném pokroku

Group Track
Funkce Group Track umožňuje sledovat pozici členů vámi definované skupiny. Každý ze skupiny má tak přehled, kde se nachází ostatní členové a máte tak jistotu, že se nikdo neztratí během vašich společných dobrodružných výprav, či jak si kdo vede během sportovních tréninků nebo závodů.

Vylepšený UltraTrac
Rozšířený mód UltraTrac nabízí lepší přesnost záznamu trasy při zároveň delší výdrži baterie. Ta je u fenix5S až 35 hodin.

Profily sportovních aktivit
Pro sportovce a vyznavače zdravého životního stylu jsou k dispozici profily pro mnoho sportovních aktivit, jako např. běh, cyklistika, plavání, lyžování, golf, chůze a turistika, veslování a další. Komu by nastavené profily nestačily, má možnost si přidat své vlastní a nebo si uložené upravit podle svých potřeb. Je tak na vás, jaké a kolik údajů a hodnot chcete při které aktivitě zobrazit, na kolika datových obrazovkách, na co a při jakých hodnotách vás mají hodinky upozornit atd.

Smart notifikace
Při spárování hodinek s mobilním telefonem se zapnutým Bluetooth a nainstalovanou aplikací Garmin Connect Mobile (k dispozici zdarma) můžete nejen přenášet záznamy vašich aktivit ihned živě z hodinek do svého tréninkového deníku, ale také si můžete do svých hodinek nechat posílat upozornění (notifikace) na příchozí volání, SMS, e-maily či zprávy z různých online "messengerů". Neunikne vám tak žádná důležitá zpráva, máte-li např. telefon v tichém režimu během schůze, máte-li plné ruce práce s řízením auta nebo během vašeho sportovního výkonu.

Personalizace
Vzhled hodinek si můžete upravit k obrazu svému nejen díky různobarevným výměnným řemínkům, ale i to co vidíte na displeji je plně v režimu vaší fantazie a kreativity. Množství vzhledů a doplňků je k dispozici ke stažení z Garmin Connect IQ, nebo si vytvořte své vlastní, jednoduše třeba přidáním obrázku či fotky v aplikaci Garmin Face-It.

Voděodolnost
Všechny hodinky z rodiny fenix5 jsou vodotěsné do 10 ATM a kromě deště a sprchování jim nevadí ani plavání či šnorchlování do cca 1 metru pod hladinou.


Možnosti bezdrátového spojení
Hodinky lze propojit s mobilními zařízeními prostřednictvím bezdrátového přenosu dat Bluetooth a s PC pomocí dodávaného datového USB kabelu. Vyšší modely (Sapphire) podporují navíc bezdrátové připojení WiFi.


Bluetooth®
Fenix5X má k dispozici rozhraní pro připojení se k chytrým mobilním telefonům (Android, iOS) pomocí Bluetooth LowEnergy přenosu. Hodinky jsou poté schopny zobrazovat notifikace telefonu (SMS, emaily, hovory) nebo aplikací (informace o aktualizacích apod.). Propojení s mobilním telefonem využívá i automatické odesílání tréninkových záznamů na tréninkový server okamžitě po ukončení aktivity. Další dostupnou funkcí je on-line sledování pozice běžce na trati.

Wi-Fi®
S podporou Wi-Fi® je možné připojit hodinky k bezdrátové síti a automaticky odesílat data a sdílet je na Garmin Connect. Hodinky jsou schopny odeslat data o tréninku nebo aktualizovat software bez nutnosti zapínat počítač nebo mobilní telefon.
 

Bezdrátové senzory
Stejně jako předchozí modely hodinek, nabízí fenix5 možnost připojení celé řady externích čidel (jako např. teplotní čidlo, snímače rychlosti a kadence, hrudní pásy se snímači tepu a měřením běžecké dynamiky atd.), a to buď prostřednictvím bezdrátové technologie ANT+ nebo nově také přes Bluetooth.

ANT+®
Bezdrátový standard používaný hlavně pro připojení fitness příslušenství jako např.: Snímač tepu, snímač kadence, snímač otáček kola, krokoměr, měřič výkonu, teplotní čidloGarmin Connect
Služba Garmin Connect je webový tréninkový deník pro ukládání, analýzu a sdílení sportovních aktivit zaznamenaných s hodinkami Fenix5. Službu Garmin Connect využívají milióny uživatelů na celém světě. Velkou výhodou pro české uživatele je jednoduché ovládání, které je k dispozici plně v českém jazyce. S Garmin Connect můžete snadno sledovat své pokroky dosažené za určité období, stejně, jako sdílet dosažené výsledky a absolvované trasy s přáteli a ostatními uživateli.

Garmin Connect je k dispozici v on-line verzi na adrese  Garmin Connect™ , anebo přímo na vašem chytrém telefonu prostřednictvím bezplatné aplikace Garmin Connect™ Mobile. Je dostupný pro chytré telefony a tablety s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone.

 

Garmin Face-it
Aplikace Garmin Face-it je určena ke změně vzhledu na displeji vašich hodinek. Můžete si zvolit libovolný obrázek nebo fotografii, kterou pak následně pomocí této aplikace instalované ve vašem chytrém telefonu nahrajete do vašich hodinek, a následně se tento obrázek zobrazí na jejich displeji. Aplikace je vám k dispozici zdarma.

Prezentační video Garmin Fenix 5s

Technické parametry Garmin Fenix 5 S Sapphire Rose Gold Optic, White band s GPS

Obecné
Nastavení čeština?ano
Vodotěsnost100M / 10ATM (plavání)
Hmotnost67 g (lehké)
Balení obsahujeOriginální hodinky a krabička, záruční list a český návod
Pouzdro
Pouzdro (materiál)plast
Barva pouzdrabílá, luneta v barvě růžové zlato
Sklíčkosafírové
Tvar pouzdrakulatý
Šířka a délka42 x 42 mm (velké)
Výška pouzdra14,5 mm
Ciferník
Číselník / displejdigitální
Displej (typ)transflektivní MIP (memory-in-pixel)
negativní mód
barevný chroma TFT
Průměr displeje27,94 mm (1.1")
Rozlišení displeje218 x 218 pix
Dotykový displejne
Podsvícený displejano
Možnost měnit vzhled displejeano
Lunetaocelová
Náramek
Řemínek (materiál)silikon
Barva řemínku / tahubílá
Šířka náramku20mm QuickFit™
Typ zapínánístandardní přezka
Pohon / strojek
Pohonbateriový (quartz)
Bateriedobíjecí Lithium-Ion
Výdrž baterieaž 14 hodin v GPS módu
až 35 hodin se zapnutým GPS v UltraTrac módu
9 dní v režimu hodinek
Funkce
Odhad spotřeby kaloriíKompas24h ciferníkMezičasOdpočítávací stopkyDatumovkaPočasíKontrola stavu baterieAlarm (budík)TeploměrOsvětleníDen v týdnuSrdeční tepLuminiscenceBarometrVýškoměrRežim 12/24GPSStopkyMonitoring spánkuBluetooth
Rozšířené parametry produktu
Akcelerometrano
Gyroskopano
AnténaEXO™ (je součástí kovové lunety kolem displeje)
Paměť (vestavěná)64 MB
Provozní teplota-20°C až +60°C
Vysocecitlivý přijímač GPSAno
Vysocecitlivý přijímač GLONASSAno
Dodatečné funkce
Sportovní aktivitylyžování
golf
běžky
multisport - triatlon
cyklistika (kolo)
plavání
lezení
turistika
běh
Časové funkcedatum
minutka (odpočítávací stopky)
kalendář
čas 12/24h
kalendář (den/datum)
denní alarm / všední den / víkend / vlastní volba
Stopky s přesností 1/100 sekundy
Monitoring spánkuAno
Měření denních aktivitAno
Teploměrano
KompasGPS/Glonass (funguje jen při pohybu)
elektronický
Barometrický výškoměr / barometrAno
Smart notifikaceAno
sms
email
příchozí hovor
Východ / západ slunceAno
Zobrazení rychlosti na displejiano (dle GPS)
Alarm čas / vzdálenost / tempoAno
Alarm na bouři (přes Bluethooth® ze smartfonu)Ano
Alarm na nastavené spálené množství kaloriíAno
Alarm na zónu srdečního tepuAno
Najít můj telefonAno
Funkce najít moje hodinkyano
Doplňkové vlastnosti
Vibrační upozorněníano
Zámek tlačítekano
Odolné proti otřesůmano
(6G)
Alarm na neaktivituano
graficky
Auto Lap® (aut. začátek nového kola)Ano
Auto multisport (jednoduchá změna sportovního módu)Ano
více módů nastavení
Live tracking - (online sledovní - LiveTrack™)Ano
Auto Pause® (zast. trénink podle rychl.)Ano
Auto Scroll (automatické přemněňování informačních stránek na displ.)Ano
Custom POIs (možnost přidat body zájmu)Ne
Čas strávený v zónách srdečního tepuAno
Multi-sport (jízda, chůze, kolo, loď, atd.)Ano
Odhad doby regeneracepouze s hrudním pásem
Ano
Odhad spálených kaloriíAno
Osobní rekordyAno
Profily aktivitAno
Trénink intervalovýAno
Trénink jednoduchý (čas / vzdálenost / kalorie)Ano
Trénink pokročilý (tvorba vlastních tréninků; cílený trénink)Ano
Tréninkový efektAno
UltraTrac™Ano
Upravitelná datová poleAno
Virtual Partner® (závod proti rychlosti/tempu)Ano
Virtual Racer™ (závod proti nahrané aktivitě)Ano
Zobrazení předpovědi počasí - déšť/teploty (přes Bluethooth® ze smartfonu)Ano
volitelně*
Spojení / připojení / propojení
Automatická synchronizace s PCAno
Bezdrátové připojení ANT+Ano
Bezdrátové připojení Bluetooth®Ano
Možnost připojení s iPhonepřes aplikaci Garmin Connect
Bezdrátové připojení Wi-Fi®ano
Kompatibilita s chytrým telefonemiPhone®
Android™
Windows®
Garmin Connect IQ™ (kompatibilita s PC, MAC, mobile app)Ano
Možnost dálkově ovládat jiné zařízení/přístrojeAno
Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístrojeNe
PC propojeníUSB
Strava Live Suffer Score (segmenty, tep. zóny atd.)Ano
Golfové funkce
AutoShot™ (záznam odpalu pro porovnávání a statistiky)Ano
Digitální skórkartaAno
Měření vzdálenosti F/M/B (k začátku, středu a konci greenu)Ano
Měření vzdálenosti k layups/doglegsAno
Měření vzdálenosti - dotykem na libovolné místo na mapě hřištěAno
Statistika (údery, počet patů (putts) na kolo, greeny a fairway hit, a průměrná vzdálenost úderu)ano
Green View s manuální pozicí pinuano
Mapy
BasemapaNe
Mapy předinsalovanéslepá mapa
Další mapy v dodávceNe
HistorieAno
Práce s rastrovou mapouNe
Waypointy/oblíbené/pozice1000
Běžecké funkce
Dynamika běhu - Running DynamicsAno
volitelně
Měření běhu/chůze na trenažéru/v budověAno
MetronomAno
Odhad VO2 max - z běhuano
pouze s hrudním pásem
Odhad výkonnosti přímo při aktivitě(pouze s HR Run, TRI)
Ano
Trénink běh/chůze i s nast. alarmem (indiánský běh/dlouhý běžecký trénink)Ano
Virtual Pacer™ (závod proti tempu)Ano
Plavecké funkce
Plavání: bazén (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep)Ano
Plavání: příroda (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep)Ano
Plavecké způsoby - rozpoznáníano
Plavecký trénink: čas/vzdálenost (nácvik nohou, jedné ruky, netypické způsoby)Ano
Cyklistické funkce
SegmentyNe
Navigační funkce
Track log - Záznam trasy / AktivityAno
TrackBack® (návrat zpět po stejné trase)Ano
Trasové bodyAno
Trasy (naplánované / počet)30
Zadej směr a jdiAno
Snímače
Snímač švihu TruSwing™volitelně
Ano
Kompatibilita s ANT+® snímači (např.srdečního tepu HR, kadence, teploty atd.)Ano
Kompatibilita s elektronickým řazením Shimano Di2Ne
Kompatibilita s produkty Varia™Ano
Počítadlo vyšlých pater / změn nadm. výškyAno (při chůzi o každé 3m nahoru)
Snímač kadence běhu/chůze (externí např.:Foot Pod)Ano
volitelně
Snímač kadence běhu/chůze (vestavěný)Ano
+ nastavitelný cíl
+ automatické navyšování cíle
Snímač kadence otáček pedálůAno
volitelně
Snímač rychlostiAno
volitelně
Snímač srdeční frekvenceAno
WHR optik (součástí kostrukce)
Tempe™ podpora snímače teploty (externí)Ano
volitelně
Snímač teploty integrovanýAno
Snímač výkonu wattmetr Vector™Ano
volitelně*
Audio
Hlasové pokynyNe
Ovládání hudbyAno
Video
Kompatibilita s kamerami VIRB®Ano